NÁŠ PŘÍBĚH

Jsme Hanka a Luboš – manželé a Berouňáci. Španělsko je naší vášní. Milujeme jeho otevřenost a vstřícnost, způsob stravování a hlavně vína. Kousek Španělska chceme nabídnout i vám v centru Berouna. Díky příjemnému posezení v přátelské atmosféře rádi vytváříme podmínky pro setkávání nejen přátel a sousedů.

Naší doménou jsou vína, která pečlivě vybíráme přímo u malých španělských a moravských vinařů. Kromě vína nabízíme i točené pivo z pivovaru Trilobit. K pivu a vínu máme naše originální Tapas v převážně baskickém stylu (pintxos), které si můžete vybrat v naší vitríně.

Do Španělska nás to táhne celý život. Hanka již během studií hotelové školy trávila prázdniny ve spřátelené španělské rodině. Zde se naučila od babičky její recepty na Tortilla de patatas, Croquetas, Pulpo Gallego či Paella podle kterých vaříme dodnes.

V roce 2007 využila nabídky studia v zahraniční a oba jsme odjeli strávit nezapomenutelný rok ve městě Zaragoza. Nejen zde, ale i cestami do Baskicka, La Rioja či Katalánska jsme objevovali krásy Španělska. Zamilovali jsme si zdejší způsob života, způsob stravování, Tapas a samozřejmě víno. Navštěvovali jsme vinaře, poslouchali, ochutnávali a učili se.

Návrat do Česka byl jako návrat do jiné reality. Vinné bary s dobrými víny po skleničce byly v tu dobu zatím spíše raritou a Tapas neznámé slovo. I když hlavní prioritou byla rodina a rodinné zázemí, láska ke Španělsku přetrvala. Každý možný volný čas jsme trávili ve Španělsku a cesty směřovali především za víny a gastronomií.

V roce 2014 jsme přistoupili k důležitému kroku a začali dovážet vína od pěti malých vinařů, které jsme během našich cest poznali a zamilovali. Již od začátku jsme svojí nabídku směřovali na soukromou klientelu. Účastnili jsme se vinných festivalů, pořádali veřejné i soukromé ochutnávky a naši klienti nám ukazovali, že jít cestou pečlivé selekce a dodávky kvalitních vín s příběhem za rozumnou cenu má jistě smysl. Cestami do Španělska či na veletrhy vín jsme postupně rozšiřovali portfolio vinařů se kterými spolupracujeme.

Kromě vína jsme ale neopomněli ani Tapas.
Od roku 2015 jsme se stali pravidelnými účastníky Restaurant Day Beroun.

Vyjížděli jsme na streetfoodové festivaly nejen v blízkém okolí,
ale i na Pražskou náplavku, do Papírny Plzeň
a účastnili se Apetit pikniku.

Našim návštěvníkům jsme nabízeli různé Tapas, paella či grilovanou chobotnici.

Pořád nás ale lákal kamenný Tapas bar ve španělském stylu. Nic takového pořád v Česku nebylo běžné. Místo, které by navíc bylo základnou pro naše degustace i následující výjezdy po festivalech. Již ze začátku nám bylo jasné, že podnik musí být v Berouně. Měli jsme ještě malé děti. Nejdůležitější však byla lokace – centrum města s klidným okolím pro možnost zahrádky. Navíc jsme chtěli jen menší podnik, kde nebude potřeba příliš zaměstnanců a kde budeme dělat především my dva.

Ze zaběhlých podniků nevyhovovalo našim požadavkům nic. Oblast Dolnohradební ulice pod Duslovou vilou jsme znali. Navíc prošla výraznou rekonstrukcí, kde zde vzniklo nové náměstí Joachima Barranda. Byl zde romantický domek zasazený do berounských hradeb, kde se léta prodávali elektrosoučástky a satelity. Snad nikoho nenapadlo využít jeho romantiku pro gastroprovoz. Až nás :). Když jsme se následně během setkání s přáteli dozvěděli, že domek patří rodině našeho dlouholetého přítele a že je momentálně volný, byl to zásah osudu!

Šli jsme do toho naplno. Luboš opustil jisté a zajímavé zaměstnání ve stavebnictví. Po aktivním jednání s úřady a následné náročné rekonstrukci jsme otevřeli 6.11.2018 náš Vinný a Tapas bar Barrande. V průběhu letních měsíců jsme objevili výhody a kouzlo naší zahrádky a koncertů na přilehlém podiu. Přežili období COVID a od léta 2020 jsme začali s tradicí našich letních koncertů, které se konají každý letní čtvrtek před Barrande a získávají na čím dál vyšší popularitě.

Jsme rodinný podnik a vždy byl naším hlavním úkolem spokojený zákazník. Chceme mu v rámci našeho konceptu vyjít maximálně vstříc. Víme, jak důležitý je osobní přístup, sami si ho vážíme při svých cestách. Hovoříme se zákazníky, jejich názor nás opravdu zajímá a vážíme si jejich věrnosti a důvěry. Nic z toho pro nás není pouhou frází, o tom se můžete přesvědčit osobně. Většinou v podniku nás, Hanku nebo Luboše, osobně zastihnete. Protože naše práce nás neskutečně baví!

Pořádáme řízené veřejné i soukromé degustace,
koncerty, setkání a další akce ..
.. sledujte náš kalendář akcí

© MYTÍ KOBRA